Płynny chlorofil oczyszcza nasze ciało

Wielką zaletą soków, które są bogate w chlorofil będzie to, że mogą one skutecznie oczyszczać nasz układ pokarmowy, wydalniczy, krew i płyny wewnątrzkomórkowe. Jeśli ciało jest oczyszczone będzie w stanie trawić pokarm, cieszy się wigorem i jesteśmy dzięki temu pełni energii, nie brakuje nam witamin. W oczyszczonym organizmie nie będzie chorób. Soki z zielonych warzyw zawierają nie tylko chlorofil, ale będzie tam również żelazo, magnez, fosfor, sód czy witaminy z grupy B, C, K oraz E. Jeśli będziemy je regularnie pić nasz organizm będzie oczyszczony, witaminy poprawią pracę serca a przepływ krwi będzie wyregulowany.(http://www.duochlorofil.pl/czym-jest-chlorofil)

Można również oczekiwać na czyszczenie jelit, chronić będzie można nasz organizm przed działaniem tłuszczów. W organizmie znajdować się powinno około 80% dobrych bakterii. Istotną rolę mają dla nas bakterie jelitowe. Produkują one liczne enzymy oraz witaminy. Jednak należy pamiętać, że rozwijają się w obecności tlenu, a jeśli będzie go brakować władzę obejmują te złe bakterie, które prowadzą do pojawienia się chorób, niekiedy nawet groźnych dla naszego życia. One nie tolerują chlorofilu, dlatego właśnie flora naszych jelit powinna być zadbana.

Właściwości chlorofilu znane od starożytności

Chlorofil to substancja, której doskonałe działanie znane jest od czasów starożytnych. Pełnił on rolę uzdrowiciela i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ odpowiada za transport tlenu oraz buduje w naszym organizmie dobre bakterie. Im więcej będziemy go spożywać tym lepszy będzie stan naszego organizmu. Dlatego warto zielone soki spożywać i cieszyć się ich świetnym działaniem na nasz organizm. Trzeba zaznaczyć, że mamy dowody świadczące o tym, że chlorofil może nam pomagać w leczeniu raka czy też będzie łagodzić jego objawy.

Dlaczego warto sięgnąć po chlorofil?

Ułatwia nam leczenie anemii, ponieważ będzie się zamieniał w hemoglobinę, chroni przed nowotworami, blokuje przekształcenie się komórek DNA w komórki rakowe, dostarcza żelaza, odkwasza organizm czy oczyszcza naszą wątrobę. Zabija szkodliwe bakterie, zwalcza infekcje, poprawia widzenie. Można liczyć na to, że zmieni zapach naszego potu, zmniejszy problemy z krążeniem krwi, uleczy wrzody czy ustabilizuje ciśnienie krwi.