Odkwaszanie organizmu – nowe podejście do chorób przewlekłych

Jeśli ciągle czujemy się źle i dodatkowo żadne tabletki nam nie pomagają to zaczynamy szukać problemów, które nas będą dotyczyć. Tutaj powinno się zbadać krew i mocz i tak większość z nas robi. Co się więc dzieje, gdy wyniki są dobrze a nadal będziemy się źle czuć..

Równowaga kwasowo-zasadowa

Najczęściej przyczyny problemów będą wynikać z zaburzonej równowagi kwasowo – zasadowej. To ona jest ważnym elementem regulującym pracę naszego organizmu,. Decyduje o przebiegu procesów życiowych i warunkuje nasze zdrowie. jeśli dojdzie do zachwiania tej równowagi to pojawiają się problemy ze zdrowiem, kryzysowe sytuacje, które mogą przerodzić się w poważne schorzenia przewlekłe. Większość schorzeń w tym chorób przewlekłych takich jak reumatyzm, zawał serca, nowotowory czy migreny powstają właśnie dlatego, że mamy stałe zakwaszenie organizmu.

Z zakwaszeniem mamy więc do czynienia nie tylko w zaawansowanych stadiach choroby. Występuje ono już w momencie, gdy pojawiają się bóle głowy, kręgosłupa, gdy odzywa się zgaga pojawia się niespodziewanie biegunka czy też inne dolegliwości bólowe. Nasz organizm jest tolerancyjny ale tak naprawdę tylko do czasu.

Kryzys następuje koło 40 roku życia, gdy lawinowo zaczynają się pojawiać różnorakie dolegliwości. W tym okresie może dojść nawet do stanów przewlekłych, których pokonanie będzie problemowe. Dr Renate Collier, twórczyni terapii odkwaszającej pokazała nam w swojej pracy naukowej, że jeśli chce się żyć zdrowo i poradzić sobie z zakwaszeniem będzie trzeba przybrać odpowiednią proporcję składników zasadotwórczych i kwasotwórczych.

Dodatkowo powinno się przestrzegać kilku istotnych według niej zasad

- jadamy z umiarem i bez pośpiechu

- dokładnie żujemy pokarm i nasączamy go śliną

- nie najadamy się do syta

- spożywamy trzy posiłki dziennie w odpowiednich godzinach zgodnie z naszym biologicznym zegarem.

Jeśli uda się nam skutecznie odkwasić organizm to mamy szansę na poprawę samopoczucia oraz pozbycie się wielu schorzeń oraz dolegliwości. Dodatkowym pozytywnym efektem będzie również utrata wagi a dzięki temu również lepszy wygląd i odnowa psychofizyczna w naszym organizmie. Dlatego warto postawić na taką terapię odkwaszającą, by o swój organizm skutecznie zadbać.