5 PROSTYCH KROKÓW DO ODKWASZENIA ORGANIZMU (DOMOWYM SPOSOBEM) CZ II

3. JEDZ ZDROWE TŁUSZCZE

Należy unikać rafinowanych margaryn czy olejów. Mamy je w wielu różnych potrawach między innymi w słodyczach czy potrawach smażonych. Należy zamiast tego używać tłuszczy zdrowych, które będą miały odpowiednią proporcję kwasów omega 3 oraz omega 6. Omega 3 to kwas, który jest znany jako niezbędny, a dodatkowo nasz organizm nie będzie w stanie samemu go tworzyć. Dlatego należy go dostarczyć z pożywieniem. Zdrowy tłuszcz nie będzie szkodził. Inaczej można powiedzieć nawet, że będzie leczył. Dostarczyć może dużo energii, poprawia trawienie, skóra będzie dzięki niemu gładka oraz zdrowa. Dodatkowo mózg będzie pracował jaśniej. Używać należy nierafinowanych tłuszczów takich jak olej lniany, oliwa z oliwek czy też olej kokosowy. 

4. OGRANICZ NABIAŁ, GLUTEN I MIĘSO

Warto starać się ograniczyć nabiał gluten czy mięso, ale nie trzeba całkowicie z tych składników rezygnować. Żywność, która zawiera białą mąkę, mleko w proszku czy mięso silnie zakwasza nasz organizm. Mówi się, że mleko krowie będzie zwiększać ryzyko zachorowania na raka. Dodatkowo powodować może osteoporozę czy kamienie nerkowe. Można starać się na zamianę mleka krowiego na migdałowe. Podobnie gluten to taka substancja, która poprawia smak różnych posiłków, ale niestety będzie ona szkodliwa. Dlatego tak bardzo ważne będzie ograniczenie tego składnika, który może powodować liczne problemy zdrowotne. Zamiast glutenu można postawić na warzywa czy owoce. Oczywiście nie koniecznie trzeba całkowicie z tego składnika rezygnować, ale można go ograniczyć i to już powinno dać pozytywny efekt.

5. NIE STRESUJ SIĘ!

Stres towarzyszy nam praktycznie wszędzie, ale jak się okazuje walka z nim będzie bardzo ważna, jeśli ktoś chce sobie radzić z zakwaszeniem organizmu. W momencie, gdy się stresujemy nasz organizm tworzy kortyzol, który będzie właśnie przygotowywał nas do walki czy ucieczki. Dlatego nasz organizm wtedy zaniedbuje inne ważne dla nas czynniki i to może prowadzić do poważnych problemów. Jeśli nasze organy nie będą pracować tak jak powinny to rzeczywiście problem będzie poważny. Mamy już całkiem pokaźną ilość badań, które pokazują nam, że stres to największy wróg dla zdrowia oraz szczupłej sylwetki.

Warto więc odstresować się najlepiej poprzez większą dawkę ruchu, który zawsze będzie dobrze na nas działał.

ProDeacid: Supelement diety odkwaszający organizm