5 PROSTYCH KROKÓW DO ODKWASZENIA ORGANIZMU (DOMOWYM SPOSOBEM) CZ I

JAK ODKWASIĆ ORGANIZM DOMOWYM SPOSOBEM?

Można w to wierzyć albo nie, ale fakt jest taki, że organizm zakwaszony nie będzie odpowiednio funkcjonował. Jeśli codziennie spożywamy takie posiłki, które zakwaszają organizm będzie trzeba jakoś neutralizować działanie tych kwasów. Ciągła neutralizacja będzie prowadzić również do stanów zapalnych i nadmiernej aktywności systemu odpornościowego. Dlatego zaczną się pojawiać zaparcia, problemy z trawieniem, grzybicą czy wzdęcia. Również mogą się zacząć pojawiać napady głodu, trudności w odchudzeniu czy nadmierne spożywanie słodyczy.

Nasz organizm będzie osłabiony, pojawią się infekcje, bóle głowy, złe samopoczucie, senność czy brak energii. Nawet jeśli nie mamy takich objawów a spożywamy wiele cukru, białego pieczywa czy mięsa to potem takie problemy zacząć się pojawiać. Jeśli chcemy mieć odpowiednie pH tak naprawdę nie będzie trzeba robić żadnych dziwnych rzeczy. Poziom pH będzie można sprawdzić kupując w aptece papier lakmusowy. Poziom pH poniżej 6,8 będzie alarmujący i może świadczyć o ukrytym zakwaszeniu tkanek. Najlepiej mieć poziom 7,365 i można to osiągnąć stosując różne praktyki.

1. JEDZ ZIELONE

Najlepsza żywność zasadowa to zielone liściaste warzywa. Mają one wiele witamin, minerałów oraz składników odżywczych o właściwościach alkalizujących. Wszystko co ma zielony kolor będzie podchodzić od roślin. Spożywanie każdego dnia szpinaku, rukoli, kapusty i sałaty będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Wprowadzać można do swojej diety wszystkie zielone składniki żywieniowe.

2. PIJ ZDROWO

Wiele osób, które mają problem z nadwagą najczęściej spożywa nadmiar słodkich napojów oraz soków. Niestety takie produkty mocno będą odwadniać organizm i mogą szkodzić naszemu zdrowiu. Toksyny, chemia z jedzenia pozostaje w organizmie i będzie krążyć razem z krwią. Dlatego zaczną się pojawiać bóle głowy, spuchnięta twarzy czy nogi. To ważne, by nasz organizm był dobrze nawodniony. Nie jest to bardzo trudne. Wystarczy każdego dnia spożywać 8 szklanek wody.

Pić należy wodę źródlaną, naturalne soki owocowe oraz warzywne, a także herbatki ziołowe. Można zaczynać każdy dzień od szklanki wody z cytryną albo też od wody z octem jabłkowym, który również będzie miał działanie alkalizujące. Unikamy zaś kawy i herbaty, które wbrew pozorom mają takie działanie, że nas odwadniają. Jeśli jesteśmy poza domem możemy zabrać ze sobą również takie herbatki ziołowe na zimno nie koniecznie będzie trzeba kupować napoje gazowane w sklepach, które dla naszego zdrowia będą po prostu niekorzystne i mogą powodować wiele zdrowotnych problemów.