Chlorofil – ukrywany fenomen zdrowia i eliksir młodości

Wielu z nas czerpie przyjemność z możliwości spędzenia czasu na słońcu. Jeśli regularnie mamy taką okazję będziemy czuć się lepiej i wyglądamy zdrowiej. Jednak mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że światło słoneczne ma swoją płynną formę. Chodzi tutaj o chlorofil. Jest on tak samo ważny jak promienie słoneczne.

Życie nie będzie możliwe bez słońca, nie będzie funkcjonować bez chlorofilu. Chlorofil to płynna energia słoneczna. Picie drinków z jego dodatkiem to szansa na opalony odcień skóry. jeśli jemy go w dużej ilości to również wewnętrzna kąpiel słoneczna dla naszych organów. Jego cząsteczki są podobne do hemu z ludzkiej krwi, różnica jest w jednym atomie. To składnik, który uzdrawia nasze narządy, oczyszcza i niszczy wrogów, którzy żyją w naszym wnętrzu.

Chlorofil jest bardzo ważny dla tych osób, które nie oglądają światła słonecznego w odpowiedniej ilości tak jak pracownicy biur. Jest to również świetny dodatek dla osób zmęczonych i mających wiele stresów.

Zielone koktajle

Dużo chlorofilu dostarczają do naszego organizmu składniki zielone. Jeśli będziemy decydować się na takie właśnie warzywa i owoce będzie to bardzo dobry krok dla zdrowia naszego organizmu. Dzięki koktajlom z zielonych warzyw będzie można utrzymywać w organizmie zasadowe pH ciała i ogólnie zdrowie. Pod wpływem światła w liściach dokonuje się fotosynteza.

Działanie chlorofilu

Chlorofil to pigment, który ściąga światło słoneczne i potem zmienia je w energię chemiczną. W wyniku rozbicia cząstek chemicznych powstawać będą węglowodany. To cukry roślinne i skrobie, które potem spożywamy z warzywami i owocami. Chlorofil traktowany jest jak żywa krew roślin, a podstawowa jego cząstka jest podobna do hemoglobiny.

Główna różnica będzie polegać na tym, że w centrum tej ostatniej jest żelazo a w chlorofilu będzie magnez. Większość warzyw zielonych ma około 2 mg magnezu w 100 gramach. Jeśli chodzi o magnez jest go kilka razy więcej. człowiek dziennie potrzebuje około 18 gram żelaza.

Zielone soki dla zdrowia

Zaletą soków z chlorofilem będzie to, że oczyszczają one skutecznie układ pokarmowy i wydalniczy a to sprawia, że nasz krew i wszystkie płyny ustrojowe są oczyszczone. Ciało oczyszczone będzie sprawne, dobre trawi i przyswaja, a właściciel jest pełen energii i wigoru. Słabość i choroba rzadko będą znajdować oparcie w czystym i dobrze odżywionym organizmie, opuszczają go i zostaje oczyszczony a także dobrze odżywiony.